Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Киа Пиканто
МнениеПубликувано на: Сря Мар 20, 2013 8:52 am 

Здравейте.
Мисля да закупя Киа Пиканто на 5-6 години от чужбина.Мисля да и сложа и ГИ с бутилка на мястото на резервната гума.
Можете ли да ми дадете повече информация за автомобила и как би се справял по нашите пътища?
Някакви други алтернативи за икономичен,евтин за подръжка и здрав автомобил :?:
Поздрави!

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Киа Пиканто
МнениеПубликувано на: Чет Мар 21, 2013 9:19 am 
Site Admin
Аватар

Първото поколение на Kia Picanto е много безпроблемен автомобил като окачване, електроника и двигатели, който освен това разполага и с добро за размерите си вътрешно пространство.
Съществен минус е наистина миниатюрният багажник. Бензиновите двигатели пък харчат средно 6.5-7л/100км. и са много тромави (особено 1.1 и 1.3), затова щом ще го "газифицирате" се насочете към 1.4-литровия с 75кс. Не че по-малките няма да се справят с колата, особено в града, но при извънградско шофиране могат сериозно да ви изнервят. По-икономичен е 1.1 дизела, ако все пак се откажете от газта.

Добри предложения в този клас са и Hyundai Getz и особено второто поколение на Toyota Yaris, което обаче държи най-високи цени от трите. Основен плюс при тях са по-пъргавите и икономични бензинови мотори, а като надеждност са съпоставими с Picanto.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Мар 24, 2013 5:29 pm 

Здравейте!
Благодаря ви за изчерпателният отговор. :)
Трябва ми широка и здрава кола с евтина подръжка която да издържа на нашите родни пътища.Ще се кара много,затова разхода и вида на гориво е много важен.
Поразгледах вариянтите който ми дадохте и Toyota Yaris доста ми харесва като вариант,най вече заради версията Verso(поради повечето пространство).
Toyota Yaris Verso има доста бензинови и D-4D дизелов агрегати.
Бензинов агрегат(Кой?) + Газ или Дизеловият D-4D е най удачен избор.
Каква е разликата между различните нива оборудвания на купето?Кое ниво е най добрият избор?
Каква е цената на частите и подръжката?
Поздрави!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Мар 25, 2013 4:24 pm 
Site Admin
Аватар

Бензиновият 1.3 с 86кс. е надежден, но разходът гони поне 7.5 - 8л/100км., което е много за толкова малка кола. Газовата уредба трябва да е инжекцион задължително.
Най-подходящ е дизеловия агрегат D-4D с разход от 5л/100км. При него обаче рисковете са, както и при всеки употребяван дизелов автомобил. Трябва обстойна диагностика и проверки преди покупка!
По въпроса за оборудване и цени на поддръжка най-добре да се обърнете към http://www.toyotabg.net/index.php

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Вто Мар 26, 2013 11:33 am 
Site Admin
Аватар

Може да ви извлечем по-богата информация ако ползвате и нашата официална услуга: http://www.autoreview.bg/services/, при която ще получите добре оформен PDF в няколко страници с техническа информация и примери от пазара.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа